E-Kitap.org Nedir?

E-Kitap.org Nedir?

E-Kitap.org bir belge, kitapçık, kitap ve daha da ötesi bir bilgi paylaşım ortamıdır.

Bu düşünce aslında yeni değil. Sırf internetin kendisi bile bir bilgi belge paylaşım ortamı. Buradaki amaç Türkçe içerikli belge ve e-kitapların paylaşım ortamını sağlamak, bir çeşit arşivleme ortamı sunmak. Yalnızca yeni yapıtlara yönelik değil nadir sayılabilecek ve belki yalnızca 3-5 kişide bulunan yapıtların da sayısal ortama aktarılmasıyla olabildiğince kaynağı arşivlemek.

Bunu yaparken internette var olan bilgi kirliliğinden arınmış doğru, güvenilir ve değerli kaynakları kullanıcılarımıza sunmayı amaçlıyoruz.

Belge ve E-kitaplar her konuda olabilir. Sitenin yaratıcıları Bilişimci olduğu için ilk başlarda bilişim konularında belge ve kitapların çok olmasıyla karşılaşılabilir. Ama ileride Denemeler, Romanlar; Tıp, Hukuk, Sosyoloji, Psikoloji, Matematik, Beşeri Bilimler vb çok konuda kitaplar da olacaktır. Hatta oyunlar, müzik yapıtları, ingilizce, almanca, fransızca dil bilgisi kitapları da olabilir.

Yeter ki sizler de destek olun ve telif haklarını bozacak başkalarının yazdıkları kaynaklardan alıntı olmayan tamamen özgün içerikli ürünler geliştirin. Biz de bunları büyük keyifle yayımlayalım.

Reklamlar

Random foliage

Bu siteye reklam vererek sponsor olmak ister misiniz?

Yeni Çıkanlar

------------------------------------------